Termőföldtől a konzervig: tanulmányúton jártak a Zrínyi Ilona Gimnázium diákjai

A Nyíregyházi Zrínyi Ilona Gimnázium és Kollégium tanulóinak lehetősége volt végigkísérni a csemegekukorica útját egészen a termőföldtől a feldolgozott állapotig a Nyíregyházi Csemegekukorica Termelői Értékesítő Mezőgazdasági Szövetkezet marketingprogramjának köszönhetően.

2023. szeptember 22-én a „Termőföldtől az asztalig”- elnevezésű program a szabadban kezdődött, itt a betakarítás folyamatát kísérhették végig, előadást hallottak a csemegekukorica termesztés és a fenntartható termelés alapjairól, az uniós termékekkel szembeni követelményekről. A termesztés és az értékesítés szervezettsége, folyamata is szóba került. A tanulók friss szuperédes csemegekukoricát vihettek haza. Az EKO Konzervipari Kft. üzemében pedig a feldolgozás folyamatát ismerhették meg, valamint az uniós magas minőségi követelményeknek történő megfelelés biztosítottságát. A program végén a résztvevők szuperédes csemegekukorica konzervet kaptak ajándékba.