Térképen mutatjuk, melyik magyar városban, hogyan alakulhatnak a járványadatok
Térképen mutatjuk, melyik magyar városban, hogyan alakulhatnak a járványadatok

A 14. héten a szennyvízminták átlagos SARS-CoV–2 koncentrációja országosan továbbra is magas szinten ingadozik, az elmúlt öt hét összesített tendenciája alapján azonban enyhén csökken – közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK).

Az aktív fertőzöttek magas száma miatt az NNK szerint továbbra is fontos a járványügyi szabályok szigorú betartása.

Közlésük szerint jelentős a területi eltérés a vizsgált települések között, amíg Egerben, Salgótarjánban, Szombathelyen, Veszprémben és kisebb mértékben Pécsen emelkedő a tendencia, addig Békéscsabán, Győrben, Székesfehérváron, Zalaegerszegen és kisebb mértékben Kecskeméten csökkenő koncentrációt mértek.

A térképre vagy ide kattintva nagyobb méretben is megjelennek az adatok.