Templomi koncert Sóstón: tehetséges nyíregyházi fiatalok varázsolták el a közönséget

Tehetséges nyíregyházi fiatalok varázsolták el közönségüket vasárnap délután a Sóstói Református Templomban, az Ars Sacra országos programsorozat keretében.

Elek Péter, a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának III. éves orgona szakos hallgatója barokk, romantikus és egy XX. századi művel nyitotta meg az igen színvonalas koncertet, majd a Parlando Trió akusztikus együttes játéka fokozta a hangulatot. A zenekar tagjai – Szoroka Dániel, Ignácz Krisztián, Soós János – gyerekkorban kezdték el a közös muzsikálást, ezért meghatározó volt számukra a zene. Előadásukban főként klasszikus, illetve világzenei művek szólaltak meg virtuóz köntösbe öltöztetve. Koncertjeikre igyekeznek minél színesebb repertoárt összeállítani, így műsorukban elhangzanak Bach műveitől kezdve Brahms magyar táncai, Astor Piazzolla vérpezsdítő tangói és sok más világhírű zeneszerző művei saját feldolgozásban. A fergeteges előadásmód egyik meghitt pillanata volt Kovács Abigél – a Nyíregyházi Művészeti Szakgimnázium II. éves népi ének szakos növendékének – gyönyörű tolmácsolásában a legszebb egyházi énekeink. Az est nyitó- és záró részében Kósa László református lelkész invitálására közösen énekelt a hallgatóság az ifjú művészekkel együtt.

Kapcsolódó galéria

Templomi koncert Sóstón: tehetséges nyíregyházi fiatalok varázsolták el a közönséget