Teljes élet – fogyatékos sportolókat köszöntöttek
10. alkalommal rendezte meg a Megyei Fogyatékosok Sportszervezete díjkiosztó gáláját.

Sportgálát szervezett a Megyei Fogyatékos Sportolók Szövetsége. Az eseményen az elmúlt esztendőt értékelték, és jutalmazták azokat a sportolókat, akik jó eredményeket értek el. Elismerést vehetett át többek között Veres Amarilla és Tarjányi István kerekesszékes vívó, Ádám Ildikó karatés és Tóth István erőemelő, akik nemzetközi versenyeken is eredményesen képviselték a megye színeit. Jutalmazták a felkészítő edzőket, testnevelőket és a diákolimpiákon jól szereplő iskolákat is. Elismerést vehetett át a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei fogyatékos sport támogatásáért dr. Kovács Ferenc, Nyíregyháza polgármestere is.

– 2011-ben a sportkoncepcióban meghirdettük, hogy nagyobb támogatást kap majd a fogyatékosok sportja. Háromszorosára emeltük a támogatási összeget, és igyekeztünk megteremteni a feltételeket, hogy jobb körülmények között élhessenek a fogyatékosok. Számos intézmény akadálymentesítését megoldottuk, a művelődési központ rendezvényeire is eljuthatnak a mozgássérültek, és hasonlóan alakítjuk át a Bujtosi Szabadidő Csarnokot is – mondta Nyíregyháza polgármestere.

További képekért kattintson a fotóra!

Az eseményen Szekeres Pál miniszteri biztos is részt vett, aki a Kerekesszékes Vívó Szövetség alelnökeként abban bízik, nyíregyházi sportolók is ott lehetnek jövőre a Paralimpián.

– Veres Amarillának és Tarjányi Istvánnak reális esélye van arra, hogy kijussanak Rióba. Mindketten töretlenül fejlődnek a kerekesszékes vívásban, és ma már világversenyeken is számolnak velük. Örömmel hallottam a Bujtosi Csarnok rekonstrukciójáról, ha ismét régi fényében pompázik a csarnok, szívesen hoznánk ide egy nemzetközi viadalt – mondta Szekeres Pál.

A díjazottak névsora:

Ádám Ildikó - karate

Tarjányi István - vívás

Veres Amarilla – vívás

Tóth István - fekvenyomás

Éles Katalin - atlétika

Virág Alexandra - atlétika

Alexa Mihály - atlétika

Molnár Anna Zsófia - úszás

Kertész Róbert - úszás

Szilágyi Éva - sakk

Parrag Dávid - szabadidősport

PIREMON SE csapata

ÉFOÉSZ Sz-Sz-B Megyei Egyesülete

Éltes Mátyás Általános Iskola, Speciális Szakiskola és Kollégium labdarúgócsapata

Pákey Béla - vívóedző

Dr. Vallent Mihály - karateedző

Vécsei Attila - testnevelő

Sütő Ottó - testnevelő

„2013/2014. év eredményes felkészítő munkájáért ” díjat kapta:

Balogh Viktória
Laoues Nóra
Tóth Tibor
Tóth Szabolcs
Kiss Zoltán
Lőrincz Péter


„A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Fogyatékosok Sportja támogatásáért” díjat kapta:


Hankóné Tóth Olga

Fullajtár András

Dr. Kovács Ferenc

Kölcsey Televízió


A 2013/2014-es tanév legeredményesebb iskolái:

Bárczi Gusztáv Általános Iskola, Készségfejlesztő Speciális Szakiskola és Kollégium EGYMI részére

Éltes Mátyás Általános Iskola, Speciális Szakiskola és Kollégium EGYMI részére

Éltes Mátyás Általános Iskola, Speciális Szakiskola és Kollégium Móra Ferenc Tagintézménye részére

Göllesz Viktor Általános Iskola, Speciális Szakiskola EGYMI részére

 

Dankó László