Társadalmi kihívások és válaszok Európában

Nyíregyháza azon kevés megyeszékhely közé tartozik, ahol nem csökkent, hanem nőtt a lakosság létszáma. Ezért is volt a témája a hagyományos fórumsorozatnak a társadalmi kihívások és válaszok Európában. A megyei Területfejlesztési és Környezetgazdálkodási Ügynökség részeként tevékenykedő Europe Direct Információs Központ évek óta rendez az év végén ilyen beszélgetéseket.

A fórumon Nyíregyháza képviseletében Jászai Menyhért alpolgármester, a Nemzetgazdasági Tervezési Hivatal részéről Gere László tervező-elemző, valamint dr. Fábián Gergely, a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karának általános és fejlesztési dékánhelyettese vett részt. A demográfiai kérdések és a migrációról mellett szóltak a fiatalok jövőképéről, a nyugdíjasok helyzetéről és a fejlesztési politikáról is.

További képekért kattintson a fotóra!

A Europe Direct Információs Központ fórumán készült felvételt teljes hosszában december 22-én 18 órától láthatják a Nyíregyházi Televízióban.

Erdős József