Támogatják az üdülni vágyókat

Támogatják az üdülni vágyókat

Összesen 68 pályázatot hirdettek meg 7 célcsoportban. Az üdültetési rendszer újdonsága, hogy idén olyanok is pályázhatnak, akiknek korábban nem volt erre lehetősége – erről már Petneházy Attila fideszes országgyűlési képviselő beszélt. A fő célcsoport továbbra is a nyugdíjasok, a gyermekek, a nagycsaládosok és a fogyatékkal élők, de pályázhatnak a postai, a közlekedési területen és a köznevelési intézményekben foglalkoztatottak is. A nyugdíjasok számára már megnyílt a pályázási lehetőség. Bővebb információt a www.erzsebetprogram.hu oldalon olvashatnak, a pályázatok kitöltésében pedig az ország 1500 pontján segítséget nyújtanak, többek között kormányhivatalokban, közösségi szolgáltató terekben is.

– Ha a nyugdíjasokat nézzük, 2012-ben 17 ezer nyugdíjas vett részt ezeken a pályázatokon, most 34 ezernél tartunk, tehát jelentős a növekedés – mondta Petneházy Attila országgyűlési képviselő. – A nagycsaládosok esetében is megkétszereződött az idők során a pályázók száma, míg a gyermekeknél megnégyszereződött.