Tájfutó diákolimpia - remekül szerepeltek az NYVSC fiatal versenyzői

Tájfutó diákolimpia  - remekül szerepeltek az NYVSC fiatal versenyzői

Május közepén rendezték a tájékozódási  futó diákolimpia országos döntőjét Tatabányán, melyen 21 NYVSC-s tájfutó állt rajthoz. A megyei döntőről továbbjutott diákok a versenyt megelőző hetekben edzésekkel és városi valamint hegyi erdei tájfutó versenyekkel készültek a legnagyobb diákversenyre. Az 1. napon a rövidtávú verseny zajlott, melyet egy lakótelepen rendeztek. A versenyen kategóriánként 50-60 fő állt rajthoz. Itt nem csak a nagyok, hanem a legkisebbek pályái is folyamatos figyelmet, koncentrációt követeltek. 

Eredmények kategóriánként (akik a mezőny első felében végeztek):
A rövidtáv eredményei: N II: 2. Veress Anna (Apáczai); 21. Morauszki Hajnalka (Kertváros) N III: 7. Berencsi Panna (Apáczai); 20. Lakatos Róza (Waldorf), 22. Orosz Panna (Kodály)  N V: 16. Tóth Nóra (Zrínyi); F II: 3. Nagy-Kovács Vince (Debrecen), 7. Papp Zoltán Sámuel (Szent Imre); F III: 14. Morauszki Mihály (Kertváros), 17. Kis Roland (Apáczai); F V: 16. Sztojka Milán (Krúdy)

Szombaton délután rajthoz álltak az NYVSC sportolói a megyék közötti váltó versenyen is. A lányok versenyében Berencsi Panna – Bilecz Sára – Tóth Nóra összeállítású váltó a 15., míg a Lakatos Róza – Veress Anna – Kis Nikoletta (ÉVISZ) alkotta trió  a 19. helyen ért célba. A fiúknál a Nagy Jakab (Kodály) – Morauszki Mihály – Sztojka Milán összeállítású váltó a 31. helyen végzett. 

Másnap a Turul szobor melletti erdőben futottak a versenyzők. A két kisebb korcsoportnak életkoruknak megfelelően könnyebb, a nagyobbaknak viszont már hosszabb és technikásabb pályákat tűztek a rendezők. A cél mindenkinek egy dombon volt, így az utolsó métereken is komoly fizikai teljesítményt igényelt a célba befutás. A korábban indulókat néhány komolyabb zápor is hátráltatta. Ebben a versenyszámban szintén népes mezőnyben küzdöttek a gyerekek a jó helyezésekért.

A normáltáv eredményei: N II: 2. Veress Anna, 10. Morauszki Hajnalka, 13. Berencsi Kata (9 éves!, Apáczai); N III: 12. Lakatos Róza; 25. Bilecz Sára (Jókai),  N V: 9. Tóth Nóra; F II: 16. Papp Zoltán Sámuel; F III: 10. Kis Roland; 24. Morauszki Mihály, F V: 6. Sztojka Milán