Tájfutó arany, bronz és értékes helyezések a diákolimpián

Tájfutó arany, bronz és értékes helyezések a diákolimpián

Az 1. napon Veszprém belvárosában a rövidtávú versenyt rendezték. A szintes és technikás pályákon a legjobb eredményt Sztojka Milán Szabolcs, a Krúdy Gimnázium tanulója ért el, a tavalyi rövidtávú bajnok és a hazaiak erőssége mögött a 3. helyet szerezte meg. Nem lehetett panasz a többiekre sem, a többség a népes mezőny első felében végzett.

Fiúk : II. korcsoport: 20. Papp Zoltán Sámuel (Szent Imre Katolikus ÁIG)
30. Morauszki Mihály (Kertvárosi Iskola)
III. kcs.: 15. Balatoni Tamás (Apáczai Iskola)
44. Papp László Áron (Szent Imre Iskola)
48. Kis Roland (Apáczai)
IV. kcs. 3. Sztojka Milán Szabolcs (Krúdy Gimnázium)
36.Turcsán Máté (Apáczai)
41. Orosz Pál (Kodály Z. Iskola)
45. Lakatos Mátyás (Waldorf Iskola)
46. Nagy Jakab (Kodály)
V. kcs. 40. Tóth László (Apáczai)
VI. kcs. 21. Molnár Patrik (Bánki)
Lányok: II. kcs. 6. Berencsi Panna (Apáczai)
10. Veress Anna (Apáczai)
12. Sztojka Zoé (Apáczai)
17. Nagy Johanna (Kodály)
34. Morauszki Hajnalka (Kertváros)
III. kcs. 14. Orosz Panna (Kodály)
24. Lakatos Róza (Waldorf)
IV. kcs. 27. Bagoly Luca (Kertváros)
46. Kis Nikoletta (Apáczai)
V. kcs. 24. Tóth Nóra (Apáczai)

Vasárnap az Eplényi Síaréna területén rendezték a normáltávú versenyt. A szintes és néhol köves terepen nehéz pályákat kaptak az indulók. A verseny rajtja a sípályák tetejénél volt, ahová ülőszékes felvonóval szállították fel a gyerekeket. A tájfutó pályák később is átvezettek a lesikló pályákon, ekkor már futva (néha sétálva) kellett legyőzni a szintkülönbségeket. A pályák nehézségét jelzi, hogy sokan feladták a versenyt.
Ezen a napon is Milán szerepelt a legjobban. Az előző évekhez képest ezúttal a sorsolással szerencséje volt, a mezőny második felében rajtolt. A megbeszélt taktikát sikeresen végrehajtotta, a technikás pontoknál lassabban futott, de pontosan tájékozódott és így szinte hibátlan futással, több mint 2 perces előnnyel győzött. A válogatott szövetségi kapitánya is gratulált a futásához.
A többieknél becsúsztak kisebb-nagyobb tájékozódási hibák, sajnos a versenyrutin sokaknál még hiányzik, de azt mindenki örömmel nyugtázta, hogy a legkisebbek is teljesítették a számukra még nehéz hegyi pályákat. A versenyzők abban bíznak, jövőre egy hegyi edzőtáborban készülhetnek majd. 

Eredmények
Fiúk II. kcs.: 15. Papp Zoltán Sámuel, 30. Morauszki Mihály
III. kcs.: 9. Balatoni Tamás, 32. Kis Roland, 42. Papp László Áron
IV. kcs. 1.Sztojka Milán Szabolcs, 35. Orosz Pál, 41. Turcsán Máté, 45. Nagy Jakab, 46. Lakatos Mátyás
V. kcs. 39. Tóth László
Lányok II. kcs.: 7. Berencsi Panna, 17. Sztojka Zoé, 27. Nagy Johanna, 28. Morauszki Hajnalka
III. kcs. 14. Orosz Panna, 31. Lakatos Róza
IV. kcs. 37. Kis Nikoletta
V. kcs. 26. Tóth Nóra