Tájékozódási futás és Trail-O Váltó Országos Bajnokság komoly mezőnnyel

Tájékozódási futás és Trail-O Váltó Országos Bajnokság komoly mezőnnyel

Május 11-én Tázlár térségében került megrendezésre a 2019. évi Trail-O szakág első Országos Bajnoksága a Váltó versenyformába. A terep alföldi homokbuckás, ligetes, bozótfoltos, magas fűvel benőtt, kimondottan nehéz feladatokat ígérő, technikás részén zajlott a verseny. A rendező TIPO egyesület színvonalas, kihívást jelentő 24 feladatból és egy 8 feladatos időmérő pontból állót pályát tűzött ki.  A Denevér Egyesület két utánpótlás (U18 Elit) és két felnőtt (OPEN Elit) csapattal vágott neki a megmérettetésnek. A Denevérek az elmúlt három évben a Tájékozódási Futó Trail-O szakág pontversenyét megnyerték és ebben az évben is ezt tűzték ki célnak. Az első megmérettetésen a kitűzött célnak megfelelően versenyzett mind a négy váltó. Az eredményeket tekintve a már jól összeszokott és több bajnoki címet és dobogós helyezést is magáénak tudó Surányi Kinga és Jászai Tamás alkotta csapat az U18 Elit kategóriában Magyar Bajnoki címmel térhettek haza. Nagyné Matolcsi Judit és Surányi Gábor Open Elit kategóriában bronzérmet szereztek. A másik két váltó (Prekopcsák Réka és Prekopcsák Gábor (U18E) illetve Jászai Enikő és Cseh Gabriella (Open Elit)) értékes bajnoki pontokat jelentő 5. helyezést értek el kategóriájukban. A Denevérek ezzel az eredménnyel jelenleg vezetik a bajnoki pontversenyt. 

Az Országos Bajnoksággal egyidőben zajlott a Tipo Trail-O kupa nemzetközi verseny, ahol a szakág több korábbi Világ és Európa bajnoka is indult. A Tipo Trail-O Kupán Surányi Kinga abszolult 8., saját kategóriájában (U18E) 1. helyezést ért el. 

Tipo Trail-O Kupa eredmények:
U18E kategória:
Surányi Kinga 1. helyezés
Jászai Tamás 4. helyezés
Prekopcsák Gábor 7. helyezés
Prekopcsák Réka 8. helyezés

Open Elit kategória:
Surányi Gábor 10. helyezés
Nagyné Matolcsi Judit 12. helyezés
Cseh Gabriella 18. helyezés
Jászai Enikő 21. helyezés