Szpari második hely a Danone Kupán, Fair Play díjas a Filo SE

Szpari második hely a Danone Kupán, Fair Play díjas a Filo SE

A Danone és az MLSZ Grassroots Program szervezésében megvalósuló Danone Focikupa a Gyermekekért tornán áprilisban és májusban összesen 96 csapat mintegy 1200 gyermek labdarúgója versenyez egymással azért, hogy Magyarországot képviselhesse a torna nemzetközi döntőjén, Spanyolországban. A FIFA által is elismert Danone Focikupa a Gyermekekért torna a világ legnagyobb, 10-12 éves gyermekeknek szóló labdarúgó kupája, melyen világszerte eddig több mint 2,5 millió gyermek vett részt.

A program hazai kupája május 5-én Debrecenben folytatódott, ahol a Balmazújváros, a DLA, a Kisvárda, a Tarpa, valamint a Loki Focisuli, a Nyíregyháza Spartacus, a Filo SE és a Hajdúböszörmény csapatai léptek pályára. A Szpari remekül szerepelt, és a döntőig jutott, ahol 1-0-ra kapott ki a Debrecentől, így a második helyen végzett. A A Fair Play díjat a nyíregyházi Filo SE csapata kapta.

A Danone Focikupa a Gyermekekért debreceni elődöntőjének végeredménye:

1.Debreceni Labdarúgó Akadémia
2.Nyíregyháza Spartacus
3.Balmazújváros
4.Várda SE
5.Tarpa SC
6.Filo SE
7.Loki Focisuli
8.Hajdúböszörmény

Fotók: Danone Focikupa a Gyermekekért – Kovács Péter