Szövetségben Nyíregyházáért-Szövetségünk ajánlata címmel folytatták programjuk bemutatását

Szövetségben Nyíregyházáért-Szövetségünk ajánlata címmel folytatták programjuk bemutatását
Szövetségben Nyíregyházáért

Mint arról korábban már beszámoltunk, hat ellenzéki párt és két civil mozgalom Szövetségben Nyíregyházáért néven az önkormányzati választáson egy polgármesterjelöltet és konszenzusos alapon, minden körzetben egy önkormányzati képviselőjelöltet állít. Ezen a héten Szövetségünk ajánlata címmel folytatták a programjuk bemutatását.

Jeszenszki András a Szövetségben Nyíregyházáért polgármester-jelöltje hangsúlyozta, fontosnak tartják, hogy a jövőben minden fejlesztési tervet előzetesen egyeztessenek a lakossággal, a szakbizottságokkal és a képviselőkkel, mert számukra Nyíregyháza az első, a város lakóinak az elégedettsége a legfontosabb. Póka Imre, a szövetség 11-es számú választókerületi képviselőjelöltje jelenleg független önkormányzati képviselő. A lakossággal egyeztetve állította össze a legfontosabb feladatok listáját. Többek között folytatni kell az útépítéseket, fejleszteni a közvilágítást, javítani a közbiztonságot. Dr. Pápai László, a szövetség 7-es számú választókerületi képviselőjelöltje úgy látja, körzetének egyes területein az utak állapota és a csapadékvíz-elvezetés, tömegközlekedés és a közvilágítás helyzete okoz problémát. Emellett elkötelezett támogatója szeretne lenni a megújuló energia felhasználásnak, a lakóépületek energia-hatékony felújításának. Smidt Ferenc, a szövetség 4-es számú választókerületi képviselőjelöltje elmondta, szintén a lakossággal egyeztetve készítették el a városrész problématérképét. Eszerint úgy látja, a belvárosi területen a járdák és utak minőségén kell javítani. A külterületeken és bokortanyákon szintén vannak útproblémák, de a tömegközlekedés bővítésére is lenne igény.