Szórványosan jöhet egy-két zápor - A többórás napsütés mellett sok gomolyfelhő képződik

Szórványosan jöhet egy-két zápor - A többórás napsütés mellett sok gomolyfelhő képződik
Szórványosan jöhet egy-két zápor

Szombaton a többórás napsütés mellett sok gomolyfelhő képződik és 25-27 fokos maximum hőmérséklet várható. Szórványosan - legnagyobb eséllyel a Duna-Tisza közén és a nyugati határvidéken - várható zápor, zivatar – olvasható az Országos Meteorológiai Szolgálat honlapján.

Éjszaka nagyrészt szétesnek a gomolyfelhők, de a középső országrészben néhol zápor, eleinte zivatar még lehet.

Vasárnap gomolyfelhős, napos időre számíthatunk, elsősorban a Duna-Tisza közén és a nyugati határnál helyenként zápor, délkeleten egy-egy zivatar előfordulhat. Az északnyugati, északi szél többfelé megélénkül, ma néhol meg is erősödik. Zivatar környezetében a hétvége mindkét napján lehetnek viharos széllökések.

A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 10 és 17 fok között valószínű. A legmagasabb nappali hőmérséklet vasárnap 25 és 27 fok között alakul.