Szoros mérkőzésen maradtak  alul
A Nyíregyházi Sportcentrum KA/A fiú kosárlabda csapata hazai pályán kezdte meg a 2017-es versenyidényt a kiemelt kadett bajnokságban.

A Szedeák együttesét fogadták a Boczkó tanítványok a Bencs tornatermében, szombaton. Óvatos kezdés után, egyre jobban játékba lendült a Nyíregyházi Sportcentrum csapata, a félidőt 4 pontos hátránnyal zárták. A második félidőt rosszul indították a hazaiak, a több kihagyott ziccer és büntető megbosszulta magát, aminek köszönhetően a vendégek 13 pontos előnnyel várták az utolsó játékrészt. Óriási küzdeni tudásról tettek tanúbizonyságot a nyíregyházi fiúk, a keményebb védekezésnek és támadásnak köszönhetően az utolsó percre sikerült lefaragni a hátrányt. Sajnos a játékvezetők az utolsó percben úgy ítélték meg a nyíregyházi labdaszerzést, hogy az sportszerűtlen volt, így újabb támadási lehetőséget adtak a szegediek kezébe.

A támadást ponttal értékesítették a vendégek, ezzel beállították a végeredményt:

Nyíregyházi Sportcentrum KA / A – SZEDEÁK / A 58-61 (14-20, 12-10, 12-21, 20-10)
Nyíregyházi Sportcentrum: Kurucz 18/6, Bíró 13/3, Bolden 12, Bodnár 10, Nagy 2, papik 2.