Szombaton nyitotta meg újra kapuit a Tófürdő a biztonsági intézkedések betartása mellett

Szombaton nyitotta meg újra kapuit a Tófürdő a biztonsági intézkedések betartása mellett
Szombaton nyitotta meg újra kapuit a Tófürdő a biztonsági intézkedések betartása mellett

Május 30-án, szombaton nyitotta meg kapuit újra a Tófürdő. A jegyárak nem változnak, viszont új szabályok lépnek érvénybe a járványhelyzet miatt. Korlátozzák a létszámot a fürdő területén, illetve a medencékben is. Ideiglenes házirend lépett életbe a szombati nyitással, erről érdemes minden vendégnek előzetesen tájékozódni.

Az egyik legfontosabb szabály, hogy létszámkorlátozást vezetnek be . A vízfelszín feletti élményelemeket, mint például a nyakzuhanyt sem üzemeltethetik a jelenlegi szabályok szerint. A vendégeknek azt javasolják, egy-egy melegebb napon először telefonáljanak és érdeklődjenek a létszámról. Naponta maximum 1250 főt tudnak fogadni a Tófürdőn, de ezt nem egyidejűleg, tavalyi évben, volt mikor egy nap 2400-an is ellátogattak a fürdőre, így ez jelentős korlátozást jelent. A vendégek is új szabályokkal találkoznak a Tófürdőn, kötelező a szappanos előzuhany és a papucs használata, sorban állás közben és zárt helyeken be kell tartani a másfél méteres védőtávolságot, elsőbbséget élveznek majd a babakocsival érkezők, a terhes nők és a mozgáskorlátozottak.