Szombaton éri el csúcspontját a hét közepén kezdődött melegedés
Szombaton éri el csúcspontját a hét közepén kezdődött melegedés

Szombaton éri el csúcspontját a hét közepén kezdődött melegedés. A hét legmelegebb napja vár ránk, azonban vasárnap hidegfront érkezik és néhány fokos lehűlésre számíthatunk.

Szombat délutánig túlnyomóan derült, csapadékmentes idő lesz, csak kevés gomolyfelhő jelenhet meg az égen a nappali órákban. Szombat késő délután előbb az Alpokalján, majd a Dunántúl középső részein is erőteljesebbé válik a gomolyfelhő-képződés, és elszórtan alakulnak ki záporok, zivatarok.

Többnyire mérsékelt marad a légmozgás, de pénteken az Észak-Dunántúlon helyenként megélénkül a déli szél. Szombaton a Dunántúlon a szél északira fordul, megerősödik, zivatarok környezetében viharossá fokozódik.

A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 12, 19 fok között valószínű. A legmagasabb nappali hőmérséklet szombaton 30 és 34 fok között alakul.