Szólt a rádió – filmpremier az NYTV-n

Különleges filmmel jelentkezik a Nyíregyházi Televízió. Miló Mihály operatőr-rendező másfél órás művének alcíme sokatmondó: Mozaikok a Magyar Rádió Nyíregyházi Körzeti Stúdiójának történetéből. Az NYTV-n június 29-én, szombaton 20.30-tól először sugárzott (ismétlésben vasárnap 9.30-kor és 20.30-kor látható) filmről az alkotó küldött ajánlót.

– Iskolarádiós előéletemtől kezdve vonzott a rádiózás és a zene, de az 1979-es találkozásom a videókamerával és a mozgóképkészítéssel sok mindent megváltoztatott. Egészen addig rádiós szerettem volna lenni. Alázatos tiszteletem és rajongásom megmaradt a „hangzó” rádióért és ezért született ez a film, tisztelettel emléket állítva a közel 55 év értékteremtő munkájának. Televíziós pályám során sok-sok nyíregyházi rádiós kollégával hozott össze a sors, akikkel együtt dolgozhattam. Sajnos, sokan közülük már nincsenek velünk. Az alcímben jelzett mozaikokból természetesen sok hiányzik a teljes képhez. A Városi Televízió elindulásáig nincs mozgóképi emlék a stúdióról, de még fotókból is kevés akad. Voltak, akikkel interjút készíthettem, mások archív bejátszásokban szólalnak meg és sokan, hacsak néhány kocka erejéig is, de feltűnnek ebben az összeállításban, mely alapvetően a közel 40 éves Nyíregyházi Televízió archívumának köszönhető.

- vallott a filmről Miló Mihály, az alkotó.