Szituációs gyakorlat a Michelinnél

Szituációs gyakorlat a Michelinnél

A feltételezések szerint a létesítmény területén a 85-ös számú raktárban feltehetően elektromos zárlat következtében meggyulladt az ott tárolt szövetbálák egy része. A kialakult tűz következtében jelentős füstképződés, hőterhelés alakult ki. A létesítményi tűzoltók egy föld feletti tűzcsap segítségével elsőként kezdték meg a tűz oltását, valamint a raktár elektromos leválasztását. Közben riasztották a nyíregyházi hivatásos tűzoltókat, akik három gépjármű-fecskendővel, vízszállítóval és emelővel érkeztek a gyakorlat során feltételezett esethez, összesen 18 fővel.
A gyakorlatot Ungi Donát, a gyár létesítményi tűzoltóságának vezetője, Pócsik Zoltán tűzoltó alezredes, a Nyíregyházi Katasztrófavédelmi Kirendeltség tűzoltósági felügyelője és Toldi András tűzoltó százados, nyíregyházi tűzoltó-parancsnok ellenőrizte és a parancsnok megfelelőre értékelte.