Szezonkezdés dobogóval - Závaczki Bálint Cipruson kezdte az idényt

Szezonkezdés dobogóval - Závaczki Bálint Cipruson kezdte az idényt

 A Ciprus Junior Opennel vette kezdetét Závaczki Bálint versenyszezonja. A 14 európai nemzet versenyzőit felvonultató 80 fős fiú/lány mezőnynek igen kellemetlen időjárási körülményekkel kellett megküzdenie. Olyannyira, hogy a háromnapos golf verseny második napját a heves esőzés miatt el is törölték. Ennek értelmében, az első és a harmadik nap összetett eredménye alapján alakult ki a végső sorrend. A nyíregyházi golfozó az első napon kisebb hibákat vétett, így +7-es eredményével a 12. helyen állt.

A befejező napon viszont sikerült a bravúr! Nullát játszott, így összetett +7-tel felállhatott a dobogó harmadik fokára. Nagyot hajrázva kilenc helyet javított Bálint, és bronzérmes lett!