Szettgyőzelem a lengyelek ellen
Fotó: hunvolley

A női röplabda Európa-bajnokságon válogatottunk harmadik Európa-bajnoki mérkőzésén alaposan megnehezítette a világbajnoki negyeddöntős lengyel csapat dolgát. Az első két elveszítette játszma után a harmadikat megnyerték a mieink. A végén ugyan a lengyelek győztek 3-1-re, de jól játszott a válogatott, melyben a nyíregyházi Lászlop Alexandra és Tóth Fruzsina is kezdő volt. 

Magyarország-Lengyelország 1-3 (-22, -12, 21, -16)

Magyarország: Lászlop 5, Boskó 4, Glemboczki 10, Nacsa-Pekárik 10, Németh A. 16, Kiss G. 16. Csere: Tóth F., Kertész (liberók), Vezsenyi, Petőváry 2, Berkó, Török.
Szövetségi kapitány: Alessandro Chiappini

Lengyelország: Jurczyk 2, Wolosz 2, Rozanski 19, Korneluk 7, Stysiak 18, Lukasik 5. Csere: Stenzel, Szczyglowska (liberók), Szlagowska 1, Galkowska 5, Wenerska, Fedusio 10, Pacak 4, Witkowska 3. 
Szövetségi kapitány: Stefano Lavarini