Szépkorúak Akadémiája

„Életet-Értelmet-Értéket az éveknek” – ezzel a címmel tartottak előadást a nyugdíjasoknak a Szépkorúak Akadémiája programsorozat keretében Nyíregyházán, a Váci Mihály Kulturális Központban. Dr. Dobos László, A Harmadik Kor Egyetem Alapítvány elnöke előadásában azt mondta: a 60–70 éves korosztály számára fontos a szellemi, testi és lelki frissesség, amit úgy lehet elérni, hogy a nyugdíjasok a passzív éveikben is aktív életet élnek. A legfontosabb az, hogy az idősek mindennap végezzenek valamilyen tevékenységet, a mindennapi élet teendői mellett szánjanak időt a művelődésre, a kultúrára, naponta végezzenek valamilyen testmozgást, amellyel akár saját fizikai határaikat is feszegetik, mentális frissességük szempontjából pedig elengedhetetlen, hogy közösségben legyenek, családtagjaikkal, barátaikkal töltsék az időt.

F. A.