Szent Iván-éj a Sóstói Múzeumfaluban

Szent Iván estéjén újra varázslatos programok a Sóstói Múzeumfaluban!

– 2022. június 23-án 20.00 órától nyitjuk meg új időszaki kiállításunkat, A handlétól a grand caféig címmel. A Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum utazó kiállítása több egyedi példán keresztül szemlélteti, hogy az 1867 utáni magyar zsidóság hogyan vált a magyar ipar- és vendéglátás történetének legjelentősebb rétegévé. Azt követően, 21.30 -tól a Lobbanáspont tűzzsonglőr csoport káprázatos előadását láthatják a látogatók. Eközben a faluközpontban is újra sor kerül a szertartásos tűzgyújtásra, melynek tisztító, egészségvarázsló ereje, ezen az éjszakán igen fontost. Úgy tartották régen, hogy amennyiben a szerelmespárok közösen átugorják a megrakott tüzet, miközben a nevüket hangosan kikiáltják, bizony szerelmük örökké tart majd. Azonban mielőtt ezt bárki is kipróbálná, 22.00 órai kezdettel Magyarország egyik népszerű fesztiválzenekara, a Blahalouisiana szórakoztatja az érdeklődőket. A Nyírség Táncegyüttes műsora 23.45-kor kezdődik, amit immár hagyományosan, a táncosok által levezetett és várva-várt tűzugrás követ. Legyenek bátrak, hiszen a már megerősített szerelmeket is érdemes idén újra megpecsételni egy újabb mágikus erejű tűzugrással. Ezen a csodálatos estén a csillagok fürkészésére is lesz lehetőség, hiszen 20.00 óra és 24.00 óra között a Bátorligeti - Gemini Csillagász Egyesület speciális távcsövekkel és számos érdekességgel készül erre az alkalomra. A szerelem útján járhatnak 19.00 és 21.00 között párban érkező látogatóink! Azok a szerelmesek, akik, tematikus vezetett sétánkat választva egy térkép segítségével körbejárják a Sóstói Múzeumfalut, szerelmi jelképeket felkutatva és fényképpel bizonyítják is, hogy meglátogatták a meghatározott pontokat, ajándékot kapnak és megtudhatják, mennyire szerencsések a szerelemben és mi vár még rájuk…?! Egy próbát megér! Felnőttek és gyermekek egységesen 2.200 Ft/fő áron válthatnak belépőt. Jöjjenek el, hiszen tudják, a Sóstói Múzeumfaluban élmény a Hagyomány! – tájékoztatta szerkesztőségünket Kácsor-Ignácz Gabriella rendezvényszervező.