​​​​​​​Számos önkormányzati épület és intézmény energetikai korszerűsítése valósult meg 2021-ben Nyíregyházán
Fotó: Szarka Lajos

Az önkormányzat folytatva a korábbi évek energetikai fejlesztéssorozatát, 2021-ben számos önkormányzati épület és intézmény energetikai korszerűsítését valósította meg.

Megtörtént a Bessenyei tér 3-4 szám alatti bérlakások, a Csaló közi nyugdíjasház, a Városmajori, a Mandabokori, és a Borbányai Művelődési Ház, az Inczédy Szakgimnázium, a Vécsey köz 4. szám alatti önkormányzati épület, a Wesselényi Szakgimnázium és az Arany János Gimnázium, Általános Iskola energetikai felújítása. Megvalósult a Continental Aréna és a Kodály Zoltán Általános Iskola napelemes rendszerének kiépítése.

A Bessenyei tér 3-4 szám alatti bérlakások korszerűsítése során elkészült a földszinten a lábazati részen a kiegészítő vízszigetelés, a nyílászárók cseréje, a lapostető plusz hőszigetelést kapott, továbbá a belső udvari homlokzatra is hőszigetelő rendszer került.

Az Arany János Gimnázium fejlesztésével megvalósult a homlokzati nyílászárók cseréje, a homlokzat hőszigetelése, a lapostető hő és vízszigetelése, külső rámpát, valamint az épületen belül akadálymentes WC-t alakítottak ki, tovább megvalósult a napelemes rendszer telepítése is.

A Csaló közi nyugdíjasház új homlokzati nyílászárókat és tető szigetelést kapott.

A Városmajori – és a Borbányai Művelődési Ház, az Inczédy György Szakgimnázium és a Vécsey köz 4. szám alatti önkormányzati épület energetikai fejlesztése során megvalósult a homlokzati nyílászárók cseréje, homlokzati hőszigetelés, akadálymentesítés és napelemes rendszer telepítése. Továbbá a Városmajori Művelődés Ház és az Inczédy Szakgimnázium tetőszigetelése, és a Borbányai Művelődési Ház fűtéskorszerűsítése is megtörtént.

A Mandabokori Művelődési Ház épületének energetikai korszerűsítésével megvalósult a külső határoló szerkezetek utólagos hőszigetelése, a külső nyílászárók cseréje, a fosszilis energiahordozó alapú hő-termelő berendezések, a kapcsolódó fűtési és HMV rendszerek korszerűsítése és az épületek energiahatékonyság-központú fejlesztése.

A Wesselényiben megtörtént a homlokzati nyílászárók cseréje, a homlokzati hőszigetelő rendszer és homlokzati burkolat kialakítása, a külső akadálymentesítés, a lapostető szigetelés, külső akadálymentesítés, és új vizesblokk és akadálymentes WC kialakítása, valamint a napelemes rendszer telepítése.

A TOP plusz keretében idén márciusban 9 pályázatot nyújtott be az önkormányzat, melyek jelenleg elbírálás alatt vannak, ezekkel önkormányzati épületek és intézmények napaelemes energetikai fejlesztését szeretnék megvalósítani.

Projekt adatok, beruházási összegek:

A Bessenyei tér 3-4 szám alatti bérlakások energetikai korszerűsítése
Projekt kódja: TOP-6.5.1-19-NY1-2020-00004
Beruházás összege: bruttó 275. 024.121, - Ft

Nyíregyháza, Csaló közi nyugdíjasház és a Continental Aréna energetikai korszerűsítése
Projekt kódja: TOP-6.5.1-19-NY1-2020-00003
Beruházás összege: bruttó 247 000 000,- Ft

Két közművelődési intézmény és a NYSZC Inczédy György Szakgimnázium, Szakközépiskola épületeinek energetikai korszerűsítése
Projekt kódja: TOP-6.5.1-19-NY1-2020-00006
Beruházás összege: bruttó 434 997 203,- Ft.

„Vécsey köz 4. szám alatti önkormányzati épület, a Kodály Zoltán Általános Iskola és a NYSZC Wesselényi Miklós Szakgimnázium, Szakközépiskola épületeinek energetikai korszerűsítése”
Projekt kódja: TOP-6.5.1-19-NY1-2020-00007
Beruházás összege: bruttó 424 191 652, - Ft

Nyíregyháza Arany János Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium energetikai fejlesztése
Projekt kódja: TOP-6.5.1-19-NY1-2020-00005
Beruházás összege: bruttó 419. 811.145, - Ft

Önkormányzati épületek energetikai korszerűsítése Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzatánál III. ütem
Projekt kódja: TOP-6.5.1-16-NY1-2017-00002
Beruházás összege projekt szinten: bruttó 396.840.630, - Ft
- ebből a Mandabokor Művelődési Ház energetikai korszerűsítése: bruttó 50.998.321.- Ft

Ezen projekt keretében korábban megvalósult a Százszorszép óvoda épületeinek, a Koszorú úti, az Élet úti óvoda épületeinek, valamint a Polgármesteri Hivatal 'A' és 'D' épületének, 2021-ben pedig a Mandabokor Művelődési Ház energetikai korszerűsítése.

Kapcsolódó galéria

Energetikai fejlesztések, beruházások - sajtótájékoztató