Szabolcsi „Esőemberekért” Alapítvány – Sikeres pályázat az autista gyermekekért

Szabolcsi „Esőemberekért” Alapítvány – Sikeres pályázat az autista gyermekekért
A Mozgáskotta módszer egy olyan összetett mozgásprogram, amely alkalmazkodva a gyerekek pszichés és testi sajátosságaihoz játékos módon fejleszti a testi, kognitív, affektív és viselkedési funkciókat.

A Szabolcsi „Esőemberekért” Alapítvány 1999 óta foglalkozik az autista gyermekek támogatásával. Alapítványunk a kezdetektől sikeresen együttműködik és támogatja a Nyíregyházi Göllesz Viktor Szakiskola, Általános Iskola és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézményt. Ezért szervezetünk örömmel fogadta az iskola felkérését, egy hipermarket által meghirdetett „Ön választ, mi segítünk” pályázatra. A pályázat céljaként közösen megfogalmaztuk az autizmussal élő gyermekek mozgásfejlesztését, és az ehhez szükséges Mozgáskotta módszer eszközeinek megvásárlását. A Mozgáskotta módszer egy olyan összetett mozgásprogram, amely alkalmazkodva a gyerekek pszichés és testi sajátosságaihoz játékos módon fejleszti a testi, kognitív, affektív és viselkedési funkciókat. A módszer a hagyományos testnevelés órákkal ellentétben nem teljesítménycentrikus, a gyermekek örömmel, felszabadultan végzik a mozgásos feladatokat. A pályázat megnyerése a kijelölt áruházakban a vásárlás után kapott zsetonok összegyűjtésével valósulhatott meg. Köszönjük mindenkinek, aki zsetonjával támogatta a Gölleszben tanuló autista gyermekek fejlődését.