Streetball az Arénában

Közel három évtizedes hagyománya van Nyíregyházán a Streetball Fesztiválnak. A vidéki helyszínek közül most sem hiányzott a megyeszékhely, ám a Kossuth tér helyett a Continental Arénában állították fel a palánkokat. A csapadékos, változékony időjárás miatt döntöttek így a szervezők, sokan így életükben először játszhattak a csarnok parkettjén. 

Rekordszámú nevezés érkezett, és a nap egy kis ünnepséggel kezdődött. A Megyei Kosárlabda Szövetség díjazta a legjobbakat. A szövetség évek óta segíti a csapatokat is, a nevezési díj felét átvállalja. 

Több korosztályban kezdődtek reggel mérkőzések, összecsaptak a városban működő cégek képviselői, és volt dobóverseny is. Mivel a keleti régióban csak Nyíregyházán rendeznek streetball versenyt, így távolabbi településekről is érkeztek együttesek, akik a fővárosi döntőbe szerettek volna jutni.