Stabil alapok és új lehetőségek – Vállalkozói fórumot tartott a VOSZ vármegyei szervezete

Már 18, 2025

Éves beszámoló taggyűlést és vállalkozói fórumot tartott a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei szervezete kedden, Nyíregyházán. Az eseményen a szervezet munkájáról, gazdaságpolitikai kérdésekről és a vármegyei vállalkozásokat érintő aktualitásokról esett szó. A taggyűlésen a vármegyei mellett az országos szervezet 2024-es évi eredményeit és a 2025-ös célkitűzéseit is ismertették, továbbá döntés született a Vármegyei Prima Díjkiosztó Gála megrendezéséről.

Éves beszámoló taggyűlést és vállalkozói fórumot tartott a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei szervezete kedden, Nyíregyházán. A minden évben megrendezett esemény célja, hogy a vármegyei és országos szövetség tájékoztatást adjon munkájáról, gazdaságpolitikai álláspontjáról, valamint az elmúlt évben végzett tevékenységéről, jövőbeli terveiről.

Tanácsadással segítenek

Czomba Csaba, a VOSZ vármegyei szervezetének elnöke az eseményen hangsúlyozta a tavaly létrehozott vállalkozásfejlesztési iroda jelentőségét, melyet idén korszerű információs weboldallal és további fórumokkal kívánnak továbbfejleszteni.

„Az elmúlt évben létrehoztunk egy vállalkozásfejlesztési irodát, ahol tanácsadással állunk a megyei vállalkozások rendelkezésére, különböző programokat szervezünk, oktatás és képzés formájában. Az irodát szeretnénk fejleszteni azzal, hogy létrehozunk egy internetes felületet, amelyen mindenki első kézből és gyorsan tud tájékozódni a rendezvényekről, eseményekről és a lehetőségekről”

– mondta. A vármegyei szervezet elnöke hozzátette, az idei tervek között szerepel még a sikeres vállalkozások sajtónyilvános bemutatása is, példaként állítva őket, különösen a kezdő és fiatal vállalkozások számára.

Komplex szolgáltatás áll rendelkezésre

A fórumon szó esett a kezdő vállalkozások mentorálásáról, aktuális adózási kérdésekről, illetve a vállalkozások sikeres jövőjét célzó lépésekről is. Eppel János, a VOSZ elnöke az elmúlt év eredményei kapcsán a vállalkozásokat támogató egyik legfontosabb lépésnek nevezte az új vállalkozásfejlesztési irodák létrejöttét, amelyek komplex szolgáltatásokat kínálnak. A cél, hogy a digitális eszközök mellett a személyes kapcsolattartás révén kézzelfogható segítséget nyújtsanak a vállalkozásoknak, ami a VOSZ fejlődésének kulcsa.

„Személyes kapcsolatok nélkül Magyarországon, Közép-Európában azt gondolom nem teljes egy együttműködés és egy vállalkozási működés sem. Az újonnan megjelent irodákat folyamatosan bővülő szolgáltatásokkal, a vállalkozásokat pedig programokkal fejlesztjük. Ez a legláthatóbb jele az elmúlt évek munkájának. Felállítottunk egy csapatot is VOSZ Vállalkozásfejlesztési Kft. néven, amelyik ezt a rendszert folyamatosan építi. A teljesség igénye nélkül új pénzügyi termékekkel jelentkezünk, lízing- és biztosítási termékekkel, szolgáltatásokkal, energiahatékonysági szolgáltatásokkal, ESG és NIS 2 szolgáltatással, és ez a sor tovább bővül”

nyilatkozta.

Fejlesztési programmal segítenek

Az elnök továbbá kiemelte, jövőbeli céljuk, hogy a vállalkozások készen álljanak a fejlődési lehetőségek maximális kihasználására. Ezzel összefüggésben említést tett a Demján Sándor Programról, amely egy 21 pontból álló eszköztárat kínál a magyar kis- és középvállalkozások támogatására.

Partnerség a város és a VOSZ között

Jászai Menyhért alpolgármester köszöntőjében hangsúlyozta, Nyíregyháza számára a gazdaságfejlesztés továbbra is prioritás, mivel alapvető a város pénzügyi stabilitásának biztosítása. Kiemelte, a hazai kis- és középvállalkozások, a mikrovállalkozásoktól a nemzetközi cégekig, kulcsszerepet játszanak a gazdaság fejlődésében, és ezt a VOSZ-szal együttműködve támogatják.

A partnerség része például az, hogy a vármegyei VOSZ irodát nyitott itt, Nyíregyházán egy esztendővel ezelőtt, de a VOSZ tagjai voltak az elmúlt 7 évben a paktum program célcsoportjai is, amelyben közel kétezer munkavállalót tudtunk segíteni. Ez száznyolcvan vállalkozást érint, zömében helyi mikro-, kis- és közepes vállalkozás. Számtalan olyan területet érintenek a foglalkozástól a fejlesztésekig, ami hozzájárul a közösség működéséhez, például adó formájában. Nélkülük Nyíregyháza nem lenne az a prosperáló város, mint ami jelenleg”

jegyezte meg.

Idén is bemutatják a példamutató vállalkozásokat

A taggyűlésen döntés született arról is, hogy idén is megrendezik a Vármegyei Prima Díjkiosztó Gálát, és már elindították a jelöléseket. Elhangzott, ez a rendezvény mindig kiemelt eseménye a megyének, ezért fontos, hogy a díjátadó során olyan jól működő vállalkozásokat mutassanak be, amelyek példaképként szolgálhatnak mások számára.

Kapcsolódó galéria

VOSZ vármegyei évértékelője 2025

Előző hír
Bringára fel! – Mutatjuk a Kerékpáros Örökségtúrákat a Felső-Tisza-Vidéken és a Nyírségben
Következő hír
Gyakorlatra érkezett, sportriporter lett belőle – Dankó László kapta a vármegyei sajtódíjat

Kapcsolódó híreink