Sportos délután az Erdei Tornapályán – A 175 éves Magyar Honvédség felhívásához csatlakoztak Nyíregyházán
Fotó: Trifonov Éva

A Gyermekekért, a Fiatalokért és a Családokért Közhasznú Egyesület is csatlakozott a 175 éves Magyar Honvédség felhívásához, melynek célja a Magyar Honvédség és a társadalom kapcsolatának erősítése, valamint a sport és az egészséges életmód népszerűsítése.

175 kilométer lefutására vállalkoztak a sportos délutánon résztvevő gyerekek – a hosszú távot katonai társasággal és természetesen kilométerenkénti váltásban tették meg. A Gyermekekért, a Fiatalokért és a Családokért Közhasznú Egyesület felhívására 175 tanuló érkezett az Erdei Tornapályára, akik egy-egy kilométert futottak. A szervezők számára kiemelten fontos volt, hogy a generációk találkozzanak az eseményen, így a nyugdíjasokat is megszólították, ők 175 perc gyaloglással vettek részt a programon. A  péntek délután bemelegítéssel kezdődött, a Naninski és Figaro előadóművészei adták meg a kezdő lökést a jó hangulatú, mozgalmas délutánhoz.

Kapcsolódó galéria

Sportdélután az Erdei Tornapályán