Sopron–Szpari kupameccs
A Magyar Kupa 4. fordulójának visszavágóját rendezték. A Szpari a nyolc közé jutott!

Az első találkozót 4–1-re nyerte a Szpari, így előnnyel várhatta a visszavágót. Változott az összeállítás a legutóbbi bajnokihoz képest, Zoran Kostic és Jagodics Bence is a kezdőben kapott helyet. A két vezetőedzőt legutóbbi afférjuk miatt eltiltották, így a Spartacust Balogh László pályaedző irányította.

Sopron–Nyíregyháza Spartacus 0–0

Sopron, 200 néző

Jv.: Szilasi Szabolcs (Takács, Mohos)

Sopron: Heinrich - Baracskai, Grabant P., Holdampf, Batizi-Pócsi (Grabant B. 62. p), Sifter, Jancsó (Tihanyi 46. p), Deme (Pető 71. p), Szabó, Zamostny, Jovetic

Edző: Szántó Csaba

Nyíregyháza: Ovszijenko - Szokol, Rubus, Jagodics, Törtei - Zofcák, Ramos, Abdouraman (Pálinkás 83. p), Kostic (Csorba 77. p) - Rezes (Kis 90. p), Pölöskey

Edző: Balogh László

Nyíregyházáról is érkeztek szurkolók, vállalva a több mint hatórás utazást. A déli kezdés miatt korán kellett kelniük.

2. perc – A Sopron kezdte a találkozót. Az első percekben mindkét csapat óvatos volt.

3. perc – Hazai lehetőség, de Ovszijenko fogta a labdát.

5. perc – Szpari helyzet, Zofcák beadása után Pölöskey előtt adódott lehetőség, de kimaradt.

8. perc – Gólt szerezhetett volna a Nyíregyháza. Törtei beadásáról centikkel maradt le középen Abdouraman.

15. perc – Kiegyenlített játékot hozott az első negyedóra.

16. perc – Egy jobb oldalról érkező labdát Batizi-Pócsi lőtt kapura, Ovszijenko védett.

17. perc – Rubus ívelt középre, Abdouraman csúsztatta meg a labdát, mely Rezes elé került. Lövése a védőkről pattant szögletre.

22. perc – Mezőnyjáték, kiegyenlített a labdabirtoklás.

26. perc – Hazai akció, de szögletre tisztáztak a Szpari védői. A Nyíregyháza szervezetten játszik, nem tud nagy helyzetet kidolgozni a Sopron.

32. perc – Szélről szállt be a labda a soproni kapu elé, Kostic elől azonban kicsúsztatta egy hazai védő.

38. perc – Továbbra sincs gól, a Szpari már a középpályán megszűri a hazai akciókat, akik tanácstalanul próbálnak támadni.

41. perc – Egy szép csel után Pölöskey lőtt kapura, de védett a Sopron kapusa.

43. perc – Egy veszélyes hazai kontra végén a középre érkező beadás után Szokol tisztázott.

Szünet – Az első félidőben jól játszott a Nyíregyháza Spartacus. A stabil védekezés mellett helyzete is volt a Szparinak, de gól nem esett. Közel száz nyíregyházi szurkoló érkezett meg a szünetben, így több a vendég drukker mint a hazai.

46. perc – A nyíregyházi kapu előterében passzolgattak a soproniak, de nem jutottak lövőhelyzethez, így elmúlt a veszély.

46. perc – Cserélt a Sopron, Jancsó helyett Tihanyi jött ki a 2. félidőre.

53. perc – Zamostny lépett ki középen, de Rubus a 16-os vonalánál az utolsó pillanatban szerelte.

55. perc – A Szpari szurkolókat a győri ultrák közül is sokan segítik. Közösen egy-két hazai drukkert meg is kergettek, a biztonságiak közbeavatkoztak.

62. perc – Nagy Szpari helyzet. Pölöskey szép cselekkel indult szélen, majd a 16-oson belülről lőtt, de egy védőről kipattant a labda.

62. perc – Újabb hazai csere, Grabant Bence állt be Batizi-Pócsi Balázs helyett.

65. perc – A második játékrész első felében nagyrészt mezőnyjáték folyt. A Nyíregyháza továbbra is stabilan, szervezetten futballozott.

71. perc – Kényszerűségből harmadszor is cserélt a Sopron. Deme a könyökét fájlalta, helyére Pető állt be.

74. perc – Pölöskey lépett ki középen, de a kaputól 19 méterről szabálytalanul megállították. A szabadrúgást Kostic a sorfalba lőtte.

77. perc – Csere a Szparinál, Kostic helyén Csorba a folytatásban.

81. perc – Továbbra sincs gól, pár percet kell kibírnia a Szparinak a továbbjutáshoz.

83. perc – Abdouramant Pálinkás váltja csereként.

86. perc – Pölöskey kapott sárga lapot.

90. perc – Kis állt be Rezes helyett.

Véget ért a találkozó, nem esett gól, így 4–1-es összesítéssel a Szpari jutott tovább a Magyar Kupában!