Sikeresen szerepeltek a Vikár növendékei a Vécsey-Vásárhelyi Országos Versenyen

Sikeresen szerepeltek a Vikár növendékei a Vécsey-Vásárhelyi Országos Versenyen
Sikeresen szerepeltek a Vikár Sándor Zenei Alapfokú Művészeti Iskola növendékei a 21. Vécsey-Vásárhelyi Országos Kamara Néptánc és Népdaléneklési Versenyen.

A hagyományos, nívós megmérettetést március 1-jén tartották Nyíregyházán.

A rangos megmérettetésre 94 nevezés érkezett Magyarország 26 településéről. Összesen 350 versenyző lépett színpadra, ahol Hajdú Ágota és Tirpák Ferenc növendékei képviselték intézményünket. Ambrusz Olívia, az első korcsoportosok versenyében a második helyen végzett.

Hajdú Ágota növendékei több korcsoportban és kategóriában álltak zsűri elé. A második korcsoportban több eredmény is született: Czuczor Ramóna harmadik lett, míg Deák Terézia különdíjban részesült. Gincsai Andrea Panna énekével és előadásával a harmadik korcsoport harmadik helyét érdemelte ki.

Énekegyüttes kategóriában a Hangpajtik Énekegyüttes a harmadik korcsoportosok versenyében a második helyezést érték el. Az együttes tagjai: Czuczor Ramóna, Gaál Blanka, Gincsai Andrea Panna. Felkészítő tanár: Hajdú Ágota

A népdaléneklési verseny zsűrijének tagjai:

Bárdosi Ildikó népdalénekes, népi ének tanár, a Népművészet Ifjú Mestere, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem tanára

Havay Viktória népdalénekes, etnográfus, a Népművészet Ifjú Mestere

Terék József Magyar Arany Érdemkereszttel kitüntetett népzenész, zeneszerző, Pest Megye Önkormányzatának kulturális és társadalmi referense, a Magyar Művészeti Akadémia Köztestületi tagja.