Rugalmas munkaidő – Családbarát intézkedések a Nyíregyházi Törvényszéken

 Rugalmas munkaidő – Családbarát intézkedések a Nyíregyházi Törvényszéken

Nagy sikere volt a rugalmas munkaidő bevezetésének Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye valamennyi bíróságán. 

A Nyíregyházi Törvényszék elnöke által biztosított eltérő munkarend elősegíti, hogy a dolgozók különböző életritmusa és családi élete könnyebben összeegyeztethető legyen a munkahelyi kötelezettségekkel, s ezáltal gördülékenyebbé váljon a napi feladatok végzése mind a hivatali, mind a magánélet során. A bevezetésre került új munkarend mintegy száz bírósági alkalmazott számára jelent segítséget a mindennapokban.

Az intézkedés kiválóan illeszkedik az Országos Bírósági Hivatal elnöke által meghirdetett „Karrier – család – egészség” program megvalósulásához.