Révészné Petró Zsuzsa – A szavak embere

A 2015-ös év igen sikeres volt a Nyíregyházi Állatpark életében és így nem volt nehéz dolga a szóvivőnek sem, amikor a nagyszerű dolgokról kellett beszámolni. Révészné Petró Zsuzsa jelenthette be, hogy az állatpark lett Európa legjobb állatkertje kategóriájában, és ő volt az is, aki szinte könnyes szemmel mondta a kamerába az örömhírt, hogy kiselefánt született Nyíregyházán.

Az egygyermekes anyuka, akinek férje is a park munkatársa – ő a fókashow trénere –, a Nyíregyházi Főiskolán megszerzett biológiatanári diploma után került a Nyíregyházi Állatparkba 16 évvel ezelőtt. Előbb gondozóként, majd később, mint zoopedagógus sok-sok apróságot vezetett be az állatkerti kulisszatitkokba, míg a kommunikációs osztály vezetője lett.

[REKLAM]

Időközben elvégezte a Debreceni Egyetem környezetvédelmi-ökológus szakát és fontos feladatot lát el az Európai Állatkerti Szövetség kommunikációs kampányaiban.

Minket pedig nap mint nap tudósít az ország legnagyobb vidéki állatgyűjteményének mindennapjairól.