Retró Nyíregyháza sorozat 12. rész - A Kossuth tér 1966-ban

Retró Nyíregyháza sorozat 12. rész - A Kossuth tér 1966-ban
A Kossuth tér 1966-ban -Holmár Zoltán magángyűjteménye

A képen a városi tanács és a Nyíregyházi Takarékpénztár Egyesületének épülete látható. A városháza legendás árkádja alatt a diákok nem mentek át, még eső vagy hóvihar esetén sem, hanem babonásan kikerülték, mert az árkádok alatti átjárás másnapi szerencsétlenséget jelentett az iskolában, vagy minimum egy elégtelen osztályzatot. Ezért is hívták az árkádos bejáratot szekundás kapunak. A fényképen a Kossuth téri gesztenyefák árnyékában néhány hatvoltos Trabant 601-es gépkocsi parkol, az épület előtt pedig felbukkan a villamos vonala is, amely 1969-ig haladt át a városon.

A fotót Bakonyi Béla készítette  a budapesti Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata megbízásából.

(Szerző: Holmár Zoltán történész)