Rendkívüli év volt a 2020-as a NYÍRVV Nonprofit Kft. számára
Fotó: Szarka Lajos

2020 minden tekintetben egy rendkívüli év volt a NYÍRVV Nonprofit Kft. működésében is. 

A még 2019 év végén elkészített tervekre, valamint a fenntartásra és a gazdálkodásra is nagy hatással voltak a pandémiás időszak miatt bekövetkezett változások. A fejlesztésekre is rendkívüli hatással volt az időszak, ennek ellenére azonban terven felül teljesített az utak, valamint a zöldfelületek kialakításának vonatkozásában is.

Petró Árpád, a Nyírvv Nonprofit Kft. ügyvezetője elmondta:

„A 2020-as évben 1690 méter utat tudtunk megépíteni, valamint közel 5000 méter utat tudtunk felújítani. Ezen túl a zöldfelület fenntartás területén jelen pillanatban is folyamatban van a Kálvin tér felújítása, melyen felül a városban közel 130 ezer tő virágot ültettünk ki. Nagy sikereket tudtunk elérni az illegális hulladék begyűjtésével, a keletkező mennyiség csökkenő tendenciát mutat, ez pedig bizonyítja azt, hogy a lakosság tudatában is kialakult a környezettudatos magatartás, és egyre kevesebben válnak meg szabálytalanul a hulladékuktól. Nagy segítséget nyújt a lakosság számára az, hogy a NYÍRVV idén egy erős marketinggel bevonja a lakosságot a városüzemeltetési feladatok ellátásába. A fásítás során közel 300 fát sikerült elültetni különböző közterületeken, amelyekkel biztosítva van a jóval nagyobb lombterület a városban. A gyepmesteri telep 270 ebet tudott a családok számára kihelyezni, és megfelelő gazdákat találni számukra. Ahogy említettem, nagy jelentőséget fordítunk a lakosság közterületek, zöld területek fenntartásába és üzemeltetésébe, ennek kapcsán megszületett a cégünk emblematikus figurája, aki a Lomb Botond nevet kapta. Ez segíthet ahhoz, hogy az épített és természetes környezetünket minél gondosabban tudjuk kezelni, és hogy minél környezettudatosabban tudjunk élni a városban.”