Rémséges-szépséges kölyökidőt tartottak a Kölyökvárban
Fotók: Trifonov Éva

Fáklyás, jelmezes felvonulás indult tegnap este a Kölyökvártól a Kossuth téren át egészen a VMKK előtti térig, a halloween jegyében.

 

A halloween egy autentikus ír ünnep, október 31-ére esik és elsősorban az angolszász országokban terjedt el. A kelták hite szerint ezen a napon este a holtak szellemei visszatérnek, és mivel beköltözhetnek az élőkbe, az emberek félelmükben beöltöztek különféle álcázó maskarákba, mert ezzel akarták becsapni és összezavarni a holtak szellemeit- olvasható a wikipedia szócikkében. Amerikában az 1900-as évek elejétől vált egyre népszerűbbé, de a szokások eljutottak Magyarországra is  a bulizós és játékos hangulatú harsány szokásokkal.

 

A Kölyökvárban szerdán este rémséges-szépséges kölyökidőt tartottak. A programok között szerepelt a tökfaragás, a töklámpás készítés, a cukorka keresés, és a fáklyás felvonulás is.

Kapcsolódó galéria

Halloween party a Kölyökvár udvarán