Rekord mennyiségű adomány gyűlt össze a Nyíregyházi Állatpark 100 forintos napján

Rekord mennyiségű adomány gyűlt össze a Nyíregyházi Állatpark 100 forintos napján
Fotó: Kohut Árpád

Órási összefogás keretében, rekord mennyiségű adomány érkezett a Nyíregyházi Állatparkba egy nap alatt.

Az immár hetedik alkalommal megrendezett úgynevezett 100 forintos napon a belépő minden látogató számára 100 forintba került a Nyíregyházi Állatparkban, csupán annyi kérés volt, hogy aki megteheti, vigyen magával egy ajándékot.

Már a kora reggeli órákban kígyózó sor fogadta a Nyíregyházi Állatpark munkatársait, s zárásig több mint 16.000 ember érkezett a 35 hektáros területre.

A több teherautónyi adományért -mely főleg tartós élelmiszer, higiéniás termék, játék és ruhanemű volt - még aznap eljött a 25 városi és megyei családsegítő szervezet. Ráadásul a jelképes összegű belépő miatt sok olyan ember érkezett - nem csak az országon belül, de a határon túlról is - aki egyébként nem tehetné meg, hogy állatkertben kiránduljon. Köszönjük szépen mindenkinek hogy megtiszteltek minket jelenlétükkel és ezzel sok-sok család karácsonyát teszik boldogabbá! Ezen kívül az ingyenes alma és gyümölcslé kóstolást a Szatmárkertnek, a nagyon ügyes kisdiákokat (akik adományokat fogadtak és segítették a látogatók irányítását) a Nyíregyházi Kölcsey Ferenc Gimnáziumnak, Pancsi bohócnak a csudaszép ingyenes csillámtetkókat.

– osztotta meg a Nyíregyházi Állatpark hivatalos közösségi oldalán az információkat és a köszönetet, a park 140 munkatársa nevében.

Kapcsolódó galéria

100 forintos nap a Nyíregyházi Állatparkban