Református gyülekezet – Templom, közösségi ház és parókia épült Örökösföldön
Fotó: Szarka Lajos

Református templom, gyülekezeti ház és parókia épült Örökösföldön, mellyel 79-re nőtt a Nyírségi Református Egyházmegye gyülekezeteinek száma. Nyíregyházán legutóbb 20 évvel ezelőtt épült református templom, az elmúlt 10 évben azonban valamennyi meglévőt felújították.

Nyíregyháza Magyarország keleti régiójának második legerősebb református városa. Örökösföldön az elmúlt két évben közel duplájára nőtt a református gyülekezetbe járók száma. A modern kor kihívásainak is megfelelő, de hagyományos, régi értékeket is magában foglaló épületkomplexumnak nemcsak helyi megtartó, de összerendező ereje is van, hangzott el a templom ünnepélyes átadásán. Idén még várhatóan Rakamazon is átadnak egy új református templomot.

Kapcsolódó galéria

Az örökösföldi református templom szentelése