Ranglistagyőzelem összetettben- Závaczki Bálint nyerte a golfversenyt

Ranglistagyőzelem összetettben- Závaczki Bálint nyerte a golfversenyt

A Pannónia Golf Klubban rendezték meg azt a három napos Országos felnőtt ranglista versenyt, melyet a papírformát hozva, Závaczki Bálint nyert meg. A három versenynapnak napi kiértékelése és összetett győztes díjazása is része volt. A csodálatosan előkészített pályán, napról-napra egyre élénkülő szélben kellett a versenyzőknek helyt állni. Az első napon Bálint mínusz kettes eredményével az aznapi dobogó második fokára állhatott fel, egy ütéssel lemaradva az első helytől. A második napot népesebb mezőnyben, nagyobb szélben, ismét a második helyen abszolválta Bálint, nullás eredményével. Ekkor jó pozícióban várta az összetett harmadik napot, hiszen az előző napi két győzelmet két különböző versenyző hódította el, akik a másik napjukat kissé elrontották. Bálintnak, magával szemben volt egy minimális elvárása a három napi ütésszám tekintetében. A 72 ütésszámú pályát, minimálisan 210 ütésből szerette volna megcsinálni. Miután a második napon ott hagyott a pályán néhány ütést a kisebb hibák miatt, így a befejező napon szükség volt egy -4-es eredményre, hogy hozza a kitűzött célját. Annak tekintetében, hogy ezen a napon volt a legszelesebb a pálya, igen nagy koncentrációt igényelt e cél elérése. Bálint megcsinálta. A harmadik napot -4-gyel megnyerte, így az összetett győzelem is a birtokába került. Ezzel a pozitív versenyélménnyel indul egy hét múlva Szlovákiába a szlovák junior Open-re. Ezt a versenyt az egykori Magyarország első golfpályáján rendezik Velka Lomnic-on. A csodálatos környezetben lévő pálya, mely 6 km-re van a magas Tátra lábától, csak a szeszélyes időjárás csúfíthatja el, de reméljük, ez sem fogja akadályozni Bálintot, hogy a magyar junior válogatott tagjaként egy újabb szép eredménnyel örvendeztesse meg a magyar golfrajongókat.