Rangadónak indult, de sima győzelem lett

"Óriási érdeklődés közepette indult a férfi kosárlabda NBII rájátszásának igazi rangadója a Sunshine-NYÍKSE - Békéscsabai KK összecsapás. A két csapat a tabella első két helyén áll és ha a nyírségi gárda nyer, akkor biztos csoportgyőztes és várhatja a további mérkőzések eredményétől függetlenül a nyolcad döntőt.  A mérkőzés súlyát érezték a csabaiak is, mert tucatnyi szurkolóval érkeztek, dobbal és nagy hanggal. Csurig megtelt a Bánki Donát Műszaki Középiskola lelátója.A hazaiak szokásukhoz képest kemény védekezéssel és gyors támadásokkal indítottak, így a második percben már 8-0 volt az eredmény. Az első Békéscsabai kosár csak a 7. percben jött, ami tripla volt azonnal. 13-3. Ezután viszont kezdett magára találni a vendég csapat és így egy 0-8 -as rohammal azonnal 5 pontra zárkóztak. Ezután viszont Tóth percei következtek és azonnal helyre állt a rend és a negyed vége 19-8. Megnyugtató kezdésnek tűnt.  A második etap már kiegyenlítettebb volt, a hazaiak kulcsjátékosai vészesen gyűjtögették a falultokat. de Földesi és Zajácz triplájával sikerült megint növelni a hazai előnyt, így a félidő utolsó Asztalos duplával már több, mint 20 pont lett a különbség, 40-19. A szünetben mindkét csapat rendezte a sorait és nyílván egy ilyen különbség a kosárlabdában még simán ledolgozható. Tudták ezt a vendégek is és az ő kosarukkal indult a második félidő. Aztán viszont helyre állt a rend. Mintha a NYÍKSE azt mondta volna, itt tegyünk pontot a mérkőzésre. Hirtelen, 6 perc alatt 22-0 hazai roham, benne látványos Gáspár-Asztalos összjátékból dupla, Davis és Földesi tripla. Előszőr a harmincas, majd a 40-es különbség is meglett. Úgy, hogy az ellenfél egy pontot sem tudott dobni. Hihetetlen csapatvédekezés és nagyszerű kontrák. Ekkor már a csapatkapitány Savic pihenőre vonulhatott.  Az negyed végét, csakúgy mint az első negyedben Tóth kosarai zárták, most nem 6, "csak" 5 pont, de a 40 különbség maradt, 64-24. Az utolsó negyed a hazai cseresoré volt. Egy pont híján sikerült is megtartani a végére a negyvenes különbséget, de végre Bolden, Skorcov és Szilasi is odatehette magát, kitűnően helyt álltak a fiatalok. A vége 77-38. Megint csak kiderült, hogy páratlan védekezése van a NYÍKSE csapatának és összeért, jó csapatként dolgoznak a mérkőzés teljes ideje alatt.  Ezzel a győzelemmel biztosította első helyét a rájátszásba a Sunshine-NYÍKSE. Van még három mérkőzés, de már igazán a nyolcad döntőre kell koncentrálni és készülni a csapatnak.  Most három idegenbeli mérkőzés jön, így legközelebb hazai pályán már a nyolcad döntőben láthatják a szurkolók a csapatot." - írta tudósításában a NYÍKSE. 

Sunshine NYÍKSE - Békéscsabai KK 77-38 (19-8; 21-11; 24-5; 13-14)

NYÍKSE: Savic 15/9, Gáspár 10, Zajácz 5/3, Földesi 10/6, Asztalos 9
Cserék: Tóth 12,  Skorcov 6, Bolden 4, Bíró 3, Szilasi 2, Vida 1, 
Vezetőedző: Kovács Tibor