Rally EB nem, Rally Európa Kupa lesz Magyarországon 2022-ben - Megjelent az FIA versenynaptára

A 2022-es versenynaptárakat a Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) Motorsport Világtanácsának párizsi ülésén fogadták el. Ebből kiderült, hogy a Rally Európa-bajnokság helyszínei között ezúttal nem szerepel Magyarország, ugyanakkor a sorozat utolsó állomásának egyelőre sem időpontja, sem helyszíne nincs még. A Rally Európa Kupa naptárában viszont november 11-13-i dátummal ott van Magyarország, így annak a szériának az idényzáró futamát rendezik majd Rally Hungary néven.

- A Rally EB-futamot illetően még dolgoznunk kell, ugyanakkor most azt tudom mondani, hogy mindent megtettünk ezért az eseményért. A nyolcfutamos Európa-bajnokság utolsó állomása még kérdéses, a versenysorozat promótere viszont bármikor kérheti a nemzetközi szövetséget, hogy hagyja jóvá az általa javasolt időpontot és helyszínt. Mi vissza akarunk kerülni a naptárba, de ha valamiért ez most nem valósul meg, akkor egy tökéletes Európa Kupa-viadalt kell rendeznünk 2022-ben, és akkor 2023-ban talán biztosítva lesz Magyarország helye az EB sorozatban – nyilatkozta Oláh Gyárfás, az MNASZ elnöke.