„Pusztán hatan - újratöltve" - hat megye rendőrségi összefogása az alföldi külterületeken

„Pusztán hatan - újratöltve" - hat megye rendőrségi összefogása az alföldi külterületeken
A „Vigyázat, csalók!!!” című színdarab a bűnözők módszereire és a korosztály sérelmére elkövetett leggyakoribb bűncselekményekre, továbbá az áldozattá válás megelőzésének lehetőségeire hívta fel a figyelmet.

A projekt, amely a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács támogatásával hat megye rendőrségi összefogása az alföldi külterületeken és tanyákon élők biztonságáért, idén is tovább folytatódik. A rendőrség a prevenciós programmal a falvakban élő, főként időskorú lakosság önvédelmi mechanizmusán és szubjektív közbiztonságérzetén kíván javítani.

 

A szervezők a már korábban kialakított információs pontokat tovább működtetik, ahová életnagyságú rendőr maketteket és bűnmegelőzési szóróanyagokat helyeztek ki.

A projekt nyitórendezvénye 2019. március 18-án egy színházi előadás volt, melynek a nyíregyházi Móricz Zsigmond Megyei és Városi Könyvtár adott otthont. A „Vigyázat, csalók!!!” című színdarab a bűnözők módszereire és a korosztály sérelmére elkövetett leggyakoribb bűncselekményekre, továbbá az áldozattá válás megelőzésének lehetőségeire hívta fel a figyelmet.

 

 

Fogadják meg a rendőrség néhány jó tanácsát az áldozattá válás elkerülése érdekében:

 

  • Tartsa zárva kapuját vagy lakásának ajtaját, még akkor is, ha az udvaron vagy a kertben tartózkodik!
  • Ne nyisson ajtót, sem kaput idegennek még akkor sem, ha az kedvesnek vagy jó szándékúnak látszik!
  • Ha hivatalos ügyben keresik fel otthonában, minden esetben kérje el az illető igazolványát, idegeneket ne engedjen be az otthonába!
  • Megtakarított pénzét soha ne vegye elő idegen előtt!
  • Soha ne adjon át pénzt olyan idegennek, aki bajba jutott rokonának „megbízásából” kéri azt Öntől!
  • Ne mesélje el idegennek, hogy egyedül él vagy egyedül tartózkodik lakásában!
  • Ha anyagi helyzete lehetővé teszi, szereltessen biztonsági zárakat lakására!
  • A zsúfolt helyek, bevásárlóközpontok, piacok, tömegközlekedési eszközök, állomások és megállók a zsebtolvajok számára ideális elkövetési terepet jelentenek! Ezeken a helyszíneken különösen figyeljen az értékeire!
  • Soha ne tartsa bankkártyája mellett a PIN kódját!
  • Amennyiben bűncselekményt észlel, azonnal hívja a rendőrséget az ingyenesen hívható 112-es központi segélyhívószámon!