Puliszka tejjel (tejbe kása)
Mikor kisgyerek voltam, nagymamám gyakran készítette ezt az ételt. Ma azonban, azt hiszem, egyre kevesebb nyíregyházi háztartásban készül. Pedig egyszerű, gyors, olcsó és finom, akár desszertnek is elkészíthetjük az ebéd mellé.

Hozzávalók:

50 dkg kukoricaliszt, 20 dkg árpaliszt, fél liter tej, kevés zsír, só és cukor.

Elkészítés:

Fél kg tengerilisztet és 20 dkg árpalisztet összekeverünk és annyi sós vízben megfőzzük, hogy a víz három ujjnyi vastagságban ellepje. Folyamatosan kevergessük, a legjobb, ha habverővel tesszük. Ha besűrűsödött, akkor kanállal formázzunk belőle halmokat. Tálaljuk hidegen, cukrozott forralt tejjel.

Tipp:

Van, ahol tengeridarából készítik. Igazi népi étel, amihez mindig volt otthon hozzávaló. Cukros tejjel desszertnek is finom.

Forrás