Programozásból is szép siker a Széchenyiben – Büszkék az eredményre!

Programozásból is szép siker a Széchenyiben – Büszkék az eredményre!
Április 8-9-én rendezték meg Szolnokon az Ágazati Szakmai Érettségi Vizsgatárgyak (ÁSZÉV) versenyét programozásból

A 700 indulóból a döntőbe 30 diákot hívtak be, köztük a NySzC Széchenyi István Közgazdasági, Informatikai Szakgimnázium 3 tanulóját is: Jécsák Fruzsinát, Barnák Pétert és Szondi Gergőt.

Hétfőn az írásbeli feladatok megoldása várt a versenyzőkre, kedden a szóbeli megmérettetés következett. A végeredményre büszkék lehetünk. Szondi Gergő 19., Barnák Péter 28., Jécsák Fruzsina 29. lett. Felkészítő tanáraik: Dantesz Tamás, Komoróczy Tamás. Gergő örült, hogy az írásbelije nagyon jól sikerült. Fruzsina arra büszke, hogy egyedül volt lány a döntőben. Így elmondhatja, hogy az országban korosztálya legjobb női programozója. A fiúknak már matematikából is sok szép országos és megyei helyezése volt a 4 év során. Mind a hármójuknak előrehozott érettségije van közismereti informatikából és angol nyelvből. Mostani versenyeredményük alapján értékes plusz felvételi pontokat szereztek.

Felkészítő tanáraik: Dantesz Tamás, Komoróczy Tamás

További sok sikert kívánunk az érettségihez és a felvételihez.