Pontszerzés Szegeden!
Fotó:nso.hu

A Szeged vendége volt a Nyíregyháza Spartacus. A mieinknél Novák Csanád sérülés miatt nem léphetett pályára, de több változás volt a kezdőben.

Szeged-Csanád Grosics Akadémia-Nyíregyháza Spartacus 1-1 (1-0)

Szent Gellért Fórum 1000 néző

Jv: Erdős József (Buzás Balázs, Nagy Viktor)

Szeged: Takács J. – Könczey, Temesvári, Szilágyi, Tóth B. – Farkas A., Szakály D.(Simon 75.) – Papp Á., Gajdos, Kundrák (Kővári 75.) – Bíró B (Haruna 65.)

vezetőedző: Aleksandar Stevanovic

Nyíregyháza: Fejér - Farkas B.,Szokol, Gengeliczki, Deutsch - Sigér (Márkus 66.), Csősz (Gresó 66.) - Pekár (Oláh 80.), Pataki, Myke Ramos (Kovács 80.) - Adamcsek (Pantovic 63.)

vezetőedző: Lengyel Roland

Ádám Martin válogatott támadó végezte el a kezdőrúgást, aki Forráskútról származik.

1. perc Elkezdődött a találkozó.

4. perc Büntetőt kapott a hazai csapat, Gengeliczki szabálytalankodott Pappal szemben. A 11-est Bíró végezte el, de a kapufát találta el, a visszapattanó labda pedig a kezéhez ért, így szabadrúgás kifelé.

11. perc Nyíregyházi szabadrúgás után szállt középre a labda, de nem volt pontos a fejes, mellé ment a labda.

12. perc Kundrák könyökölte le Farkas Bendegúzt, sárgát kapott érte.

15. perc Bíró próbálkozott lövéssel, de mellé ment a labdája.

17. perc Deutsch kapott sárgát lerántásért.

22. perc Ígéretes nyíregyházi támadás a jobb oldalon, de lest jelzett az asszisztens.

24. perc Fejér tolta szögletre Gajdos 20 méteres lövését. A sarokrúgás után centikkel ment mellé Gajdos újabb próbálkozása.

27. perc Pekár végzett el szögletet, majd az újabb beadása után tisztáztak a hazaiak. Sőt, indult egy kontra, de Pekár sárga lap árán megakadályozta.

30. perc Vezet a Szeged. Szakály beadása után többen is érkeztek középen, végül Papp fejelt a kapu bal alsó sarkába, 1-0.

35. perc Pataki indult meg szép cselekkel, majd 20 méterről lőtt, kevéssel a kapu fölött szállt el a labda.

41. perc Sigér kapott sárga lapot.

Vége az első félidőnek, a Szeged vezet.

48. perc Hazai lövéssel indult a második félidő, Bíró próbálkozása nem volt pontos.

53. perc Nyíregyházi szöget után tisztáztak a hazai védők.

55. perc Szakály 18 méteres lövését ütötte ki Fejér. A szöglet nem volt veszélyes.

59. perc Temesvári kapott sárga lapot.

60. perc Bíró próbálkozott rövid időn belül kétszer is, Fejér mindkétszer nagyot védett.

62. perc Szegedi szöglet után Gajdos lövését fogta a Szpari kapusa.

66. perc GÓÓÓL! Egyenlített a Szpari! Myke Ramos szerzett labdát a védőktől aki hibáztak, majd a tisztán érkező Pantovic Nikolához passzolt, aki a kapuba lőtt, 1-1.

76. perc A gól óta aktívabb a Nyíregyháza, de nagy helyzetet nem sikerül kialakítani. Myke Ramos sokat dolgozik elől, faragják is a védők.

80. perc Oláh és Kovács érkezett Myke Ramos és Pekár helyére.

85. perc Támad a Szeged, próbál kontrázni a Szpari. Gajdos fejelt fölé egy beadás után.

87. perc Oláh B. lőtt közelről, Takács nagyot védett.

90. perc Márkus kapott sárgát.

90. perc 4 perc a ráadás.

91. perc Haruna lövéseit hárította bravúrral Fejér.

95. perc A hajrában a Szpari és a Szeged is rúghatott még egy-egy szögletet, de az eredmény nem változott, maradt az 1-1.

Fotó: nso.hu