Pontot ért a feltámadás, de a Békéscsaba nyerte a női röplabda Extraliga rangadóját

Németh Szabolcs irányításával először játszott hazai bajnokit a Fatum Nyíregyháza, az ellenfél pedig a Békéscsaba volt. Az első szett izgalmasan alakult, egyik csapat sem tudott előnyt kiharcolni. A végén a vendégek jutottak először szettlabdához, de fordítottak a mieink, a játszmát viszont nem sikerült befejezni, így ismét a BRSE következhetett. Végül 33 percnyi játék után dőlt csak el a játékrész, melynek végén a csabaiak örülhettek. A második szett is szoros volt, a végén viszont ismét a Békéscsaba volt pontosabb, így már 2-0-ra vezettek. A harmadik felvonásban viszont Vasileva, Lymareva és Varga vezérletével hiba nélkül játszottak a mieink, aminek sima játszmagyőzelem lett az eredménye, a negyedik szett hajrája pedig ismét a Fatumé volt, 2-2, jöhetett a döntő szett. Ezúttal Klaric és Collar ellen nem volt ellenszer, a Békéscsaba végül 3-2-re megnyerte a találkozót, a Nyíregyháza pedig a nagy feltámadás után egy pontot szerzett.

Fatum Nyíregyháza - Békéscsaba 2-3 (-29, -20, 14, 20, -5)

Nyíregyháza: Vasileva 19, Varga 18, Francesco 4, Pintér 4, Lymareva 17, Lohman 9

Csere: Tóth F. (liberó), Tóth D., Lászlop

vezetőedző: Németh Szabolcs