Polgármesteri beszámoló 2020 – Minden nyíregyházi postaládájába megérkezik a napokban
Polgármesteri beszámoló 2020 – Minden nyíregyházi postaládájába megérkezik a napokban

Polgármesteri beszámoló 2020 címmel egy kiadvány érkezett vagy érkezik a napokban minden nyíregyházi postaládájába.

Dr. Kovács Ferenc ebben az elmúlt esztendő történéseit foglalta össze a befektetésösztönzés, a közlekedésfejlesztés, a zöld stratégia, az egészséges életmódot elősegítő sport, valamint például a kultúra és az idegenforgalom területéről. A színes kiadványban helyet kapnak az egészségügyi és szociális szféra, továbbá a csapadékvíz-elvezető rendszer fejlesztései, valamint az időseket és fiatalabb korosztályokat érintő történések, intézkedések, a teljesség igénye nélkül. Dr. Kovács Ferenc bevezetőjében azt írta, ugyan a COVID elleni védekezés köti le a figyelmük egy részét, van miről beszélni Nyíregyházán. Az élet ugyanis nem állt meg a városban, több fejlesztés valósult meg idén, az éppen zajló beruházások egy része 2021-ben fejeződik be és újak is indulnak. Folyamatosan kontrollálták a költségvetés egyensúlyát és közben a szociális juttatások sem csorbultak, amiket az elmúlt évtized szakszerű és precíz gazdálkodása által sikerült bevezetni. Ezt megerősítette a Nyíregyházi Televízióban is.

„Mindannyian büszkék lehetünk a tényekre”

– A járvány kezelése az elsődleges. Aztán amikor láttam, hogy ebben az anyagban mennyi minden gyűlt össze – és talán még nem is teljes körű – akkor én is azt mondtam, hogy igen, érdemes ennek a nehéz évnek a végén egy beszámolót elkészíteni és minden nyíregyházinak megküldeni. Azt gondolom, ezek azok a tények, amiket nemcsak, hogy érdemes tudni, hanem amire mindannyian lehetünk büszkék is – fogalmazott a polgármester.