Pénteken, a városnapon konferenciát szerveznek a Levéltárban

Az 1753-tól újratelepült Nyíregyháza a 19. század első harmadában saját erőből megváltakozott mindkét földesurától: 1803-ban a Dessewffyektől, 1824-ben pedig a Károlyiaktól.

Az országosan is ritkaságszámba menő örökváltsággal földesúri jogokat nyert gazda és iparos közösség új utakon indult el. 2024-ben a Károlyi örökváltság bicentenáriumának alkalmával a levéltár különféle módon igyekszik megismertetni Nyíregyháza múltjának forrásait. A Városnapon a Jósa András Múzeummal karöltve konferenciát szerveznek, amelyen a levéltár és a múzeum munkatársai tartanak előadásokat a város történetének egyes fejezeteiről.

A program 2024. május 17-én 10 órától kezdődik a Levéltár kutatótermében, mindenki számára nyitott, előzetes regisztráció nem szükséges.