Papírforma – nyert a ZTE ellen az NYKK

Papírforma – nyert a ZTE ellen az NYKK
Győztek az alsóházi mérkőzésen a férfi kosárlabdások.

Legutóbb a MAFC ellen megszerezhette volna a középszakaszban első győzelmét a Marso-NYKK, akkor azonban az áramszünet közbeszólt. A szövetség úgy döntött, újra kell játszani a találkozót, a két csapat már megkezdte az egyeztetést az időpont ügyében. Így aztán a ZTE ellen szeretett volna győzelemmel rajtolni a Nyíregyháza, és erre minden esélye meg is volt. A zalaiak az utolsó helyen zárták az alapszakaszt, de az első negyedben bizonyították, ellenük sem lehet biztosra menni. Sőt, a második negyed végére egyenlítettek is, így 47–47-tel mehettek pihenni az együttesek. Taylor vezetésével viszont alaposan meglépett a harmadik negyedben a Marso-NYKK, és mint később kiderült, az itt szerzett előny döntőnek is bizonyult. A végén már csak az volt kérdéses, megszületik-e a századik hazai pont. Vasojevic bedobta, így a Nyíregyháza megszerezte első győzelmét a középszakaszban.  

Marso NYKK–Zalakerámia ZTE KK 100–87 (26–23, 21–24, 25–17, 28–23)
Középszakasz, Alsóház, 2. forduló.

Bujtosi Szabadidő Csarnok
V.: Benczur T., Gorka Sz., Hervay T., Valovics I. Dr.

NYKK: SAVIC 13/9, TAYLOR 39/12, Vasojevic 10/3, Nagy K. 9/3, KOLARIC 18/6. Csere: Kósa T. 10/6, Molnár M. -, Radenkovic -, Lajsz 1, Helmeczi -.

ZTE: Dzambic 9/6, Fekete 10/6, Mohácsi 9/9, COHADAREVIC 24/3, Tamir 4. Csere: Lekli 12, Czinger 1, Velkey 9/9, Darling 9/6, Kis -, Kertész -.

Dankó László