Pályaorientációs napot tartottak a Nyíregyházi Móra Ferenc Általános Iskolában

Pályaorientációs napot tartottak a Nyíregyházi Móra Ferenc Általános Iskolában

Az 1-6.évfolyamos tanulók az évente hagyományosan megrendezésre kerülő tehetséggazdagító programokon vesznek részt, melyek az idén a kreativitás jegyében szerveződtek és segítik a pályaorientációt. A műhelyfoglalkozások rendkívül sokszínűek voltak. Lehetett mozgásos, sport tevékenységeket választani, melyek a megszokottól más helyzetben történtek: „ping-pong labda ferdén fújva”, survivor, kosáreső, tollas lufi, rókavadászat, gyerekjóga.

Választhattak a gyerekek kreativitás, készség és képességfejlesztő foglalkozásokat: csőbehúzva, pohárvár, lego iskola építés, tojásmentés, kézműves alkotás, drámajáték, improvizáció, actvity, logijáték, pohárdal, graffiti, valamint fejlesztő játékokkal játszhattak. Ezek mellett érdeklődés tesztet is kitöltöttek tanulóink.

A 7-8. osztályosok számára pedig különleges karriernapot szerveztünk. Munkájukban sikeres emberek mutatták be pályafutásukat. Az előadások után „Az én iskolám” címmel különféle alkotásokat készítettek: riport, cikk, rajz, dalszöveg.