Ovikori - minden nagycsoportos megtanulhat Nyíregyházán korcsolyázni!

Ovikori - minden nagycsoportos megtanulhat Nyíregyházán korcsolyázni!

 Január 14-től indul az ovikori, az Önkormányzat és a Nyíregyházi Sportcentrum támogatásával. Minden nagycsoportos óvodás ingyen tanulhat meg korcsolyázni! A város az óvodák és a jégpálya közötti autóbuszos szállítást és a szakképzett oktatókat is finanszírozza. Jelenleg az intézményvezetők bevonásával az órarend elkészítése zajlik. Az oktatás szervezett keretek között március végéig tart.

- A nyíregyháziaknak több évtizedes álma volt a jégpálya. Az elmúlt időszak során kiderült, hogy ez  - modern kifejezéssel élve - trendi hely lett a fiatalok számára, többen vannak mint amire számítottunk. Szeretnénk, ha legkisebbek közül is sokan koriznának, ezért a nagycsoportosoknak indítunk egy programot. Dr. Kovács Ferenc, Nyíregyháza polgármestere egyeztetett a Sportcentrum vezetésével, és az úszásoktatás mintájára a gyerekek a korcsolyázás alapjait is elsajátíthatják - mondta Kósa Árpád kabinetvezető. 

Dankó L