2017-ben iglu épült Sóstón, ma meg még kajakozni is lehetett
Fotók: MTI és Trifonov Éva

Talán sokan emlékeznek rá, hogy 2017 januárjában a fagyos időjárás és az emberi fantázia különleges látványosságokat teremtett Sóstón. Akkor egy jégszobor és egy jégkunyhó (ehhez az „építőanyagot” a Sóstói- tó jegéből vágták ki) hirdette: a nyári nyaralóhelyen a legkeményebb mínuszokban sem áll meg az élet. Ezzel szemben ma (hat évvel később) plusz tíz fokot mértek Nyíregyházán, és a tavon olyannyira nem volt jég, hogy még kajakozni is lehetett.

 

Az igluhoz 2017-ben 80-100 kg-os tömböket vágtak ki a tó jegéből (23 cm-es jégpáncél alakult ki rajta), a jégszobor pedig a fagyos időjárásnak köszönhetően hamar öt méteresre hízott.

Ezzel szemben ma 10 fokot mértek Nyíregyházán és az előrejelzések szerint legalább egy hétig biztosan nem várhatók mínuszok, sőt: csütörtökön 12 fok is lehet a nappali hőmérséklet.

Kapcsolódó galéria

Januári tavasz Sóstón