Összefogás Kárpátalja megsegítéséért

Összefogás Kárpátalja megsegítéséért

A harcok sújtotta donyecki térségből 15 ezren menekültek el. A legtöbbjüknek gyakorlatilag semmijük sincsen, így bármilyen külső segítség akár életmentő is lehet. Rajtuk is segítene az az összefogás, amit magyarországi karitatív szervezetek indítottak.
A Magyar Vöröskereszt, a Katolikus Karitász, a Református, a Baptista és a Máltai Szeretetszolgálat vesz részt a segélyakcióban, élelmiszerrel, ruhákkal és gyógyszerekkel segítenék az ukrajnai harcok áldozatait.

Az ukrán nemzetiségi vezetők, valamint konzulok közbenjárásával sikerült az ukrán hatóságokkal a segélyszállítmányok gyorsabb célhoz érkezéséről egyeztetni. Így az adományok nem fognak állni a határon, hanem egyből eljutnak a kiosztást végző kinti szervezetekhez.
Az adományok felét Kárpátaljára, a másik felét pedig azon túlra, Ukrajna belsejébe szállítják majd. A kamionok az elkövetkezendő pár héten belül indulhatnak útnak.